zahradní a krajinářská tvorba


Kdo jsem

Srdečně zdravím - Olga Kubálková

 

Pomáhám lidem upravit okolí tak, aby se v něm cítili dobře.

Společně tvoříme zahradu snů.

Šířím radost prostřednictvím zahrady.

Navrhuji zahrady a úpravy zeleně.

 

Jsem absolventka Zahradní a krajinářské architektury v Lednici na Moravě (MZLU Brno, zahradnická fakulta). Od mala jsem tíhla k přírodě a tvoření, ale cesta nebyla přímočará, začala se vyjasňovat na gymnáziu. Dělala jsem floristické průzkumy a trávila venku více a více času. Vycházím z poznání a pozorování přírody a jejích přirozených společenstev, propojuji intuici, školské odborné znalosti a vlastní zkušenosti.

Pracovala jsem ve státní správě v oblasti ochrany přírody a krajiny, v samosprávě jako správce zeleně, poté pár let jako nezávislá zahradní architektka. Nyní jsem opět správkyní zeleně města Nového Jičína, přičemž velmi omezeně pokračuji v poradenství a v navrhování zahrad.

Co se týká návrhu zahrad, ctím ducha místa a přání uživatel, ke každé zahradě přistupuji individuálně, respektuji proudění energie, podmínky stanoviště, vlastnosti a nároky rostlin. Všechny realizované zahrady jsou proměnlivé, postupně kvetoucí a živoucí,  uklidňující, uživatelé jsou spokojeni. Souzním se zahradami přírodního stylu, s přírodními prvky, s principem ekozahrady a permakultury.

Miluji svobodu, přírodu, život,... Ráda tvořím. Když to jde, trávím čas v přírodě, rekreačně sportuji. Praktikuji qi-gong, sluneční jogu, používám bylinky, homeopatii.

perigon = okvětí

 

Přeji krásný den!

 

 

 

 

"Tak jako Slunce je zdrojem Světla, tak i mé nitro září jako Slunce a tuto záři přenáším na své blízké v rodině i na všechny lidi ve svém okolí."